V predsedniški palači so slovesno razglasili inženirko leta 2021.

Prireditelji si z izborom prizadevajo predstaviti navdihujoče ženske v inženirskih poklicih in tako dekleta navdušiti zanje.
Tudi tokrat so izbirali med desetimi zanimivimi inženirkami, ki delajo nekaj, kar ima smisel za družbo in svet.
Priznanje je dobila Nataša Kovačević, strastna in samozavestna raziskovalka, ki je doktorirala na Inštitutu Jožefa Stefana, kasneje pa se je podala v avtomobilsko industrijo.
@casoris Kaj bi vi natisnili? #casoris #slovenia #3d #3dprinting #3dprinter #3dprint #cat #keychain #catkeychain #engeering #science #tehnology #fun #saturday ♬ original sound – Časoris
»V čast si štejem, da sem del tega projekta, da sem spoznala takšno ekipo ljudi, devet izjemnih inženirk. Vse nominiranke smo zmagovalke in vsaka prispeva enakovreden delček k inženirstvu in pomaga soustvarjati prihodnost.«

Projekt Inženirka leta je nastal, ker se za inženirske študije odloča malo deklet – med tremi študenti je eno dekle.
Prav je, da se usmerja mlada dekleta v inženirstvo in da se izkoristi vse njihove zmožnosti. Sama se bom trudila navduševati mlada dekleta in fante za inženirstvo in naravoslovje.
Nataša Kovačević
Sloveniji, predvsem pa mladim dijakinjam, z izborom pokažemo, kakšne zanimive stvari počnejo inženirke in zakaj sta zaradi njih svet in družba boljša, pravijo njegovi prireditelji.

»Tako jih poskušamo navdahniti, da tudi one razmislijo o inženirski poti, ki ni samo za fante,« pravi Teja Primožič iz iniciative Inženirke in inženirji bomo!.
Število deklet na naravoslovnih in tehniških fakultetah se sicer v zadnjih letih izboljšuje, tudi dosežki inženirk postajajo čedalje bolj izpostavljeni.

»To potrjuje tudi dejstvo, da se število prijav na naš izbor iz leta v leto povečuje – do sedaj smo jih v štirih letih prejeli že kar 143,« dodaja Teja Primožič.
Za razmislek
- Poznaš še kakšno inženirko?
- Se spomniš kakšnega poklica, za katerega se ženske odločijo pogosteje kot moški?
- Zakaj so takšni projekti pomembni?