Na Evropskem tekmovanju za mlade znanstvenike (EUCYS) so bili tudi slovenski predstavniki. Kakšna je bila njihova izkušnja?
le kaj vse je to? Živali in rastline, vesolje in kamnine, človeško telo in roboti. Vse kar moraš vedeti o sodobnih znanstvenih odkritjih!
Na Evropskem tekmovanju za mlade znanstvenike (EUCYS) so bili tudi slovenski predstavniki. Kakšna je bila njihova izkušnja?
Kaj so nanoroboti in zakaj lahko pomagajo pri zdravljenju raka? Kako so se obnesli pri zdravljenju miši?
Kitovci so največje ribe na svetu in 30. avgust je dan, ko okoljevarstvene organizacije ozaveščajo o njihovi ogroženosti.
V zadnjih letih so v Jadranskem morju zaznali kar 50 novih rastlinskih in živalskih vrst - kako vplivajo na naše živali?
Letos je Društvo za opazovanje in proučevanje ptic Slovenije prejelo nagrado Rada Smerduja za njihov prispevek k ohranjanju narave.
Ta teden smo praznovali svetovni dan te največje kopenske živali. Znanstveni so nedavno ugotovili, da se sloni med sabo kličejo po imenih. Kako vedo, kdo je kdo?
Solze svetega Lovrenca ali Perzeidi vrhunec vsako leto dosežejo v avgustu. Takrat lahko vidimo do 80 utrinkov na uro! A za dobro opazovanje neba je treba izbrati primeren prostor.
Poleti nam družbo delajo komarji. Kakšne preglavice nam lahko povzročijo? Kako se lahko pred njimi zavarujemo?
Danes ob 13.15 bo 99 odstotkov ljudi na svetu vsaj malo obsijanih s sončno svetlobo. Kako do tega pride? In zakaj se to ne zgodi ob poletnem solsticiju?
Za človeka sluz ni nevarna, lahko pa škoduje organizmom, ki so pritrjeni na morsko dno. Kako nastane?
Časoris je spletni časopis za radovedne otroke.
Copyright © 2024 Časoris