Nutrije pogosto vidimo med sprehodom ob Ljubljanici ali na Ljubljanskem barju. Zakaj so problematične?
13. 9. 2023
le kaj vse je to? Živali in rastline, vesolje in kamnine, človeško telo in roboti. Vse kar moraš vedeti o sodobnih znanstvenih odkritjih!
Nutrije pogosto vidimo med sprehodom ob Ljubljanici ali na Ljubljanskem barju. Zakaj so problematične?
Jadransko morje je dom najrazličnejšim zanimivim živalim. Veš, da imamo tudi tjulnje?
Med 10. in 13. avgustom lahko zopet občudujemo meteorski roj. Na kaj moramo biti pozorni pri opazovanju? Kdaj bodo meteorji najbolj vidni?
Letošnje poletje so zaznamovala huda neurja. Na njih nas, poleg močnega vetra, grmenja in strel, lahko opozorijo tudi oblaki različnih vrst. Kako nastanejo?
O življenju koliščarjev in naravi Ljubljanskega barja pripoveduje novi muzej na prostem Morostig. Ogledate si ga lahko samo z vodnikom.
Orke vedno pogosteje napadajo ladje okrog Iberskega polotoka, vendar ne vemo točno, zakaj. Se nam maščujejo za naša dejanja, ki puščajo posledice tudi v morju?
Kako je lahko krokodilja samica znesla jajce brez sodelovanja samca? Pri katerih živalskih vrstah lahko še najdemo takšen pojav?
Začela se je sezona kresnic, zato bodi ob naslednjem večernem sprehodu pozoren nanje – morda kakšno opaziš! Kresnice postajajo ogrožene, vendar jim lahko pomagamo.
V Sloveniji poznamo 35 vrst čmrljev. Zakaj upada njihovo število? Kako bo to vplivalo na človeka? Kako se razlikujejo od čebel?
V Sloveniji imamo veliko pestrost metuljev. Kako je z njo v sosednjih državah in kaj nam je o metuljih povedal profesor Rudi Verovnik z biotehniške fakultete?
Časoris je spletni časopis za radovedne otroke.
Copyright © 2023 Časoris