Če v tvojem domačem kraju ni knjigarne, ti ni treba prav nič skrbeti.
V okviru svetovnega dneva knjige poteka že drugi Sejem s kavča, ki vsem obiskovalcem omogoča, da kar v udobju svojega doma brskajo po virtualnih knjižnih policah.
Letos lahko obiskovalci izbirajo med 500 knjigami, ki jih ponuja 50 založnikov.
Da pa se ohranja tisto pravo sejemsko vzdušje, lahko vsi ljubitelji knjig pišejo založnikom in jim zastavijo vsa mogoča vprašanja, ki se jim porodijo med obiskom virtualnega sejma.
Po besedah Tine Popovič, vodje Vodnikove domačije, je kupovanje knjig pomembno: »V slovenskem jeziku lahko beremo ogromno kakovostnih knjig in če jih želimo brati še naprej, jih moramo sem in tja tudi kupiti.«

Organizatorji Sejma s kavča ne spodbujajo le nakupovanja knjig, ampak si želijo, da bi si jih ljudje med sabo tudi podarjali. Zato posebno pozornost posvečajo zavijanju knjig in pisanju posvetil.
Prav podarjanje knjig je, kot pravi Tina Popovič, lep običaj, s katerim lahko vsakdo praznuje svetovni dan knjige.
»Da bo to še bolj posebno, lahko v podarjeno knjigo zapišemo tudi posvetilo, ki bo potem prejemnika čez nekaj let spomnilo, kje in od koga je prejel knjigo,« dodaja.
Kako pa se tega lahko lotite otroci?
»Doma lahko poiščejo kakšno fino knjigo, od katere se lahko ločijo ali so jo že prerasli, in jo podarijo svojemu prijatelju ali prijateljici,« pojasnjuje.
Knjigo lahko tudi lepo zavijete in jo obdarovancu pošljete kar po pošti.
»Zagotovo bodo tisti, ki bodo prejeli čisto pravo pošto s krasno zgodbo in čisto pravim posvetilom, vriskali od veselja,« še meni sogovornica.
Za razmislek
- Si že kdaj komu podaril knjigo?
- Katera je tvoja najljubša knjiga?
- Ali poznaš še kakšen običaj, povezan s knjigami in branjem?