V sedemnajstih letih dobrih šesto tisoč knjig. To je pa res velika številka!
Toliko knjig so prvošolčkom in zlatim bralcem, torej tistim otrokom, ki so vsa leta osnovne šole vztrajno brali knjige za bralno značko, podarili v Društvu Bralna značka Slovenije – ZPMS.
V tem času je nastala tudi posebna knjižna zbirka Zlata bralka, zlati bralec.
Manca Perko pravi, da so zbirki tudi v koronačasih uspeli dodati novo knjigo, in na to so posebej ponosni.
Pesmi iz galerije je napisal Andrej Rozman Roza in ilustriral Jakob Klemenčič, spremno gradivo pa so pripravili strokovni sodelavci Narodne galerije.
Kako ste izpeljali in zaključili bralno značko v teh posebnih koronačasih?
Poleg knjige, ki smo jo pravkar predstavili širši javnosti, je bila izjemno dobro sprejeta tudi zamisel predsednika dr. Marka Kravosa, ki je v podporo v času epidemije pisal Poslanico (v 12 zlogih).
Tisti, ki so bralno značko v resnici pripeljali do uspešnega zaključka, in jih je treba zares pohvaliti, pa so mladi bralci, ki so tudi letos, vsaj tako nam sporočajo njihovi mentorji, zelo veliko brali, čeprav so težje prišli do knjig in jim ni bilo lahko. Ponosni smo nanje. In se zahvaljujemo vsem našim mentorjem, ki so jih pri tem podpirali.
Kako boste letos počastili zlate bralce, ker tradicionalnega dogodka v Cankarjevem domu najbrž ne bo?
Vsi zlati bralci v Sloveniji in najboljši bralci, ki živijo zunaj slovenskih meja in berejo za bralno značko, bodo dobili Pesmi iz galerije ter pohvale in čestitke mentorjev ob zaključku šolskega leta. Pa simpatično »vstopnico« v Narodno galerijo.
Kaj pa mladim bralcem daje vaša zbirka Zlata bralka, zlati bralec?
Knjige naše zbirke so nagrada za branje in vabilo mladim, da ostanejo bralci vse svoje življenje.
Za razmislek
- Kdaj najraje bereš?
- Katera knjižna zbirka je tvoja najljubša?
- Kako ti gre pri bralni znački?