Časoris
Vir: Posnetek zaslona
Vir: Posnetek zaslona

Na 26. Liffu se začenja tudi Kinobalon

Sredi novembra se Slovenija spremeni v filmsko meko.

Kinodvorane v Ljubljani in Mariboru napolnijo ljubitelji dobrega filma, ki obiščejo ljubljanski mednarodni filmski festival Liffe.

Letošnji je že 26. po vrsti. Največji ljubitelji filma si vsako leto v dvanajstih dneh pogledajo tudi deset in več filmov.

Ker so tudi med otroki taki, ki jih imajo radi, so organizatorji zanje pripravili posebno sekcijo, Kinobalon.

V njej so zbrani novi filmi in risanke, ki so navdušile žirije po svetu, da so jim podelili številne nagrade.

Letos bodo na Liffu predvajali šest risank in filmov za otroke in mlade:

Prvi bo na sporedu indijski film Mavrica, in sicer že danes ob 17.00 v Kosovelovi dvorani Cankarjevega doma.

 

Slovarček

Meka pomeni kraj, v katerem je središče kake dejavnosti.

Sekcija je del, ki opravlja določeno dejavnost v okviru celote.

 

Za razmislek

  1. Ali greš rad v kino?
  2. Kaj imaš raje risanke ali filme za otroke?
  3. Kako se razlikujejo risanke od filmov?

Sonja

Merljak Zdovc je urednica Časorisa. Je zelo radovedna in rada spoznava ljudi in njihove zgodbe. Veliko piše in včasih posname tudi kakšen video. Vesela bo, če ji pišeš.

Vprašanje tedna

Podprite Časoris

Pomagajte nam ohraniti Časoris.
Brez vas ni nas.

SMS

Pošljite sms Casoris5 na 1919 in darujte 5 evrov.

ali

SMS

Pomagate nam lahko tudi na druge načine: z rednim mesečnim nakazilom, z bančno kartico ali prek PayPala.