Sem in tja se najde otrok, ki veliko brska po spletnih omrežjih in podučuje vrstnike, da zgodovinarji veliko »nakladajo«. Tudi o, recimo, številu žrtev holokavsta.
uporabni nasveti za tiste, ki želijo vedeti več o vzgoji in izobraževanju.
Sem in tja se najde otrok, ki veliko brska po spletnih omrežjih in podučuje vrstnike, da zgodovinarji veliko »nakladajo«. Tudi o, recimo, številu žrtev holokavsta.
Uporaba orodij generativne umetne inteligence je lahko za tiste, ki poznajo tehnologijo in znajo kritično presojati njene rezultate, koristna. Kaj pa za druge?
Uradno sta bila potrjena prva dokumenta v okviru kurikularne prenove vzgojno-izobraževalnega sistema, ki se v Sloveniji izvaja po več kot dveh desetletjih.
Sredstva se bodo od 1. januarja 2027 vsako leto povečala v povprečju za 0,025 odstotne točke bruto domačega proizvoda.
Problematično je predvsem to, da tako zelo radi preložimo svoje miselne napore na nekoga – ali na nekaj – drugega.
Program krepi celosten pristop k učenju za učence in mladostnike, s poudarkom na vrednotah življenja v skupnosti in odgovornega odnosa do narave.
Če bi pri »krivdi« za slabo oceno preverili razmerje med zunanjimi (učitelj, pogoji pisanja, neumno vprašanje) in notranjimi vzroki (nisem se učil, nisem se naučil), bi verjetno znašalo 90 : 10.
Na naši stojnici se udeleženci lahko seznanijo z učiteljskim poklicem, za pogovor pa so na voljo izkušeni sodelavci s področja vzgoje in izobraževanja.
Če bi izbirali najpogostejšo besedo, ki je zapisana ali izgovorjena v dneh okrog novega leta, bi bila to najverjetneje beseda srečno. Vsi jo izgovarjamo.
Letošnja akcija bo v nasprotju z dvotedensko izvedbo v preteklih letih po različnih slovenskih smučiščih potekala vse do sredine marca.
Časoris je spletni časopis za radovedne otroke.
Copyright © 2025 Časoris