Žalostni nogometaši in bolj zadovoljni košarkaši

Facebooktwittergoogle_plus

Na prvi tekmi evropskega prvenstva v skupini C so slovenski košarkaši dali vse od sebe, a to ni zadoščalo.

Hrvati so Slovence premagali z 80:73.

Zoran Dragić je po tekmi dejal, da Slovencev ni tako drago stal slab met, ampak izgubljen skok.

Na srečo je bil v nedeljo nov dan. Slovenija je prepričljivo premagala Gruzijo z 79:68. Košarkaši se tokrat niso izkazali le s trojkami (zadeli so jih enajst od dvajsetih), ampak tudi s skoki.

Nogometna pot od nebes do pekla

Nogometašem športna sreča ni bila naklonjena.

Slovenija je kvalifikacijsko tekmo s Švico za nastop na prvenstvu Euro 2016 izgubila z 2:3.

Preobrat je še najbolj spominjal na tekmo med Slovenijo in Jugoslavijo leta 2000, v kateri je Slovenija sprva vodila s 3:0, nato pa je v petih minutah zapravila vso prednost.

Junak tekme je bil Milivoje Novaković. Po podaji Josipa Iličića je dosegel gol, ki je po stanovanjih tako odmeval, da so se tresle stene. Dobro igro je nato okronal še Boštjan Cesar z golom v 50. minuti.

A deset minut pred koncem tekme so slovenski reprezentanti začeli izgubljati vso prednost in Švicarji so jim v četrt ure zabili tri gole.