Smučanje je Slovencem zapisano v genih in prav tako tekmovanje za Zlato lisico.
Letošnja Zlata lisica je bila jubilejna, saj je bila 60. zapovrstjo.
Tokrat je v dveh dneh najbolj navdušila Slovakinja Petra Vlhova, ki je bila na veleslalomu četrta, na slalomu pa je zmagala in tako sebi v prid obrnila 60. Zlato lisico.
Zlata lisica je slovenska blagovna znamka, znana po vsem svetu, ki spremlja alpsko smučanje. Podnebne spremembe njeno izvedbo otežujejo iz leta v leto.
Letos, v nasprotju s preteklimi leti, organizacija že od samega začetka ni pripadla Mariboru, od koder tekmovanje izvira, ampak Kranjski Gori.
Organizatorji so v Kranjski Gori naredili mali čudež, da so izpeljali veleslalomsko in slalomsko tekmo za svetovni pokal, saj imamo znova zimo z malo snega in malo mrzlimi nočmi, ko bi lahko delali umetni sneg.
Organizatorji so se izkazali in pripravili odlično tekmovanje z zelo tanko snežno odejo, v dežju in tudi sneženju.
Trud delavcev so prepoznali gledalci, ki so kljub dežju, ki mu je sledil še sneg, prišli na prizorišče in navijali za svoje favoritke.

Truda organizatorjev pa žal niso okronale slovenske smučarke. Najuspešnejša med njimi je bila Andreja Slokar, ki je v slalomu osvojila 14. mesto.
Na jubilejni izvedbi tekmovanja so se obiskovalci lahko spomnili preteklih domačih uspehov, ki jih ni bilo malo.
Gledalce so pozdravile zvezdnice alpskega smučanja: Mateja Svet, Urška Hrovat, Nataša Bokal in najuspešnejša med vsemi Tina Maze. Vse štiri so tudi zmagovalke v zgodovini tekem za Zlato lisico.
Vse so se strinjale, da bodo slovenski uspehi na domači tekmi znova prišli.
Za razmislek
- Kje je Tina Maze naznanila konec smučarske kariere?
- Ali imamo Slovenci svoj smučarski muzej?
- Na kateri nadmorski višini sta Pohorje v Mariboru in Vitranc v Kranjski Gori?
