Kako hitro smo se navijači razvadili! Sprva smo pred začetkom smučarske sezone trepetali, ali bo še kdo nadomestil nenadkriljivo Tino Maze.
Potem smo ugotovili, da je Ilka Štuhec odlična smučarka.
Na koncu pa smo bili že skoraj malo razočarani, ker je osvojila samo dva mala kristalna globusa. Včeraj ji je za las ušel še tretji – v superveleslalomu.
Zmagovita, bojevita, hitra, drzna, talentirana. Pridevnikov, s katerimi bi opisali Ilko Štuhec, ne zmanjka.
Njeno letošnjo smučarsko sezono lahko opišemo kar z enim samim velikim vzklikom: uau!
Najprej je osvojila mali kristalni globus v alpski kombinaciji, v sredo je dobila še smukaškega. Dan kasneje ji je samo pet točk zmanjkalo, da bi se razveselila še superveleslalomskega.
»To je noro, za menoj je fantastična sezona, globus je kar težak,« so bile Ilkine prve besede po podelitvi malega kristalnega globusa za smuk v ciljni areni Aspna.
Po drugem mestuv superveleslalomskem seštevku pa je dejala: »Definitivno bi se dalo kakšen del odsmučati še malo boljše, ampak nimam si sploh kaj za očitati. Drugo mesto je super.«
Ilka Štuhec se je prav s kristalnim globusom v smuku zapisala v zgodovino slovenskega smučanja, saj je to prvi smukaški globus za Slovenijo.
To ni uspelo niti Tini Maze.
Slovarček
Nenadkriljiv pomeni neprekosljiv; takšen, ki ga nihče ne more premagati.
Za razmislek
- S katerimi pridevniki bi ti opisal uspeh Ilke Štuhec?
- Ali lahko primerjamo dosežke Ilke Štuhec z uspehi Tine Maze?
- Kdo je tvoja najljubša športnica?