Kako lahko mladi sodelujemo v medijih in zakaj je novinarstvo ključ do našega pristnega delovanja v njih?
O tem smo govorili konec marca na tridnevni delavnici YoCoJoin, na kateri smo se zbrali mladi novinarji in uredniki z vseh koncev Evrope.

Razdelili smo se v skupine in z metodo možganske nevihte razvili kar nekaj izjemnih idej, kako mlade vključiti v lokalne medije.
Slišali smo izjemne zgodbe o uspehu v novinarstvu. In tudi, da se v Makedoniji skoraj nihče več ne vpiše na študij novinarstva.

Svoje novinarske dosežke ter strast do režiranja in snemanja kratkih filmov je predstavila tudi Nuša Bohak, ki je med drugim tako kot jaz članica ekipe Časorisovih mladih novinarjev.
Z nami je delila, kako je predstavila sodelovanje s Časorisom na svoji nekdanji osnovni šoli.
Učenci so me poslušali in bili nad predstavitvijo navdušeni.
Nuša Bohak, Časorisova mlada novinarka
Povedala jim je še, da se srečujemo prek spleta in kako pišemo o temah, ki nas zanimajo.
V ekipi Časorisovih mladih novinarjev nas je zdaj že osem. Jaz delam intervjuje s slovensko estrado in pišem raznovrstne prispevke.

Zanimiva je zgodba Henrike van Gelder, nizozemske urednice otroškega časopisa Kidsweek, ki tedensko izdaja časopis z novicami, napisanimi tako, da so primerne za otroke.
Aktivni so na družbenih omrežjih, saj se zavedajo, da je dandanes vse več mlajših od štirinajst let naprej prisotnih na TikToku, Instagramu in drugod.
Največji izziv objavljanja vsebin v družbenih medijih je način podajanja informacij mladim in sam proces snemanja videov za TikTok in Instagram.

Tudi sam sem imel čast, da sem z novinarji iz drugih držav lahko delil svoj vidik dojemanja družbenih omrežij in na kaj sem pozoren pri spremljanju novic v medijih.
To, da sem na tekočem, mi pomaga, da se lahko s prijatelji pogovarjam o aktualnih novicah.
Spremljam več nacionalnih medijev. Tako lahko preverim, ali določena novica vsebuje laži, in sem na tekočem z dogajanjem doma in po svetu.
