Sreda, 2. oktobra, je bila prav poseben dan za Ljubljanski potniški promet in UNICEF Slovenija, saj so vsi avtobusi postali del mreže Unicefovih varnih točk.
To so javni prostori, v katere se otroci lahko zatečejo, če imajo kakršne koli težave (npr. fizične, psihične težave; lahko pridejo po nasvet, odgovor ali pogovor).
Odrasli prostovoljci jim pomagajo. Postavijo se v njihovo situacijo in jim dajo informacije, kdo jim lahko še pomaga.
Unicefove varne točke omogočajo anonimnost in nihče ne bo vedel, kdo si in kakšne težave imaš.
S tem projektom je Ljubljana postala prvo mesto z mobilnimi Unicefovimi varnimi točkami. Torej, če boste imeli težave, se lahko obrnete tudi na voznika avtobusa.
Kot junior ambasadorka Unicefa sem se udeležila tega dogodka. Skupaj z direktorjem Unicefa Slovenija, direktorjem LPP, voznikom avtobusa, prometnikom in še dvema junior ambasadorjema, Izabelo in Jakobom, smo na novinarski konferenci projekt predstavili javnosti.
Pogovarjali smo se o Unicefovih varnih točkah na splošno in o tem, kako bodo mobilne točke pripomogle k večji varnosti otrok.
Novinarska konferenca se je odvijala na Kongresnem trgu, in to kar na avtobusu, ki je bil opremljen s posebnimi nalepkami. Te opozarjajo, kako pomembne so Unicefove varne točke.
Unicef Slovenija je s tem dosegel še en velik uspeh, saj imamo v Sloveniji že več kot tisoč takšnih točk.
Junior ambasadorji Unicefa smo pozvali otroke: »Vsi otroci smo junaki, ki premagamo na videz še tako majhno težavo, sami ali s pomočjo odraslih. Saj veste: Bolečina ni stokica jokica, stiska ni tožibaba in nemoč ni špeckahla. LE POGUMNO!«
Aida Ališić, junior ambasadorka Unicefa