Verjameš vsemu, kar prebereš na spletu?
Neresnične informacije, ki jih lahko najdemo na spletu, postajajo vedno večji problem. Zato je prav, da o nekaterih podvomiš!
Z namenom, da bi postali pozorni na neresnične informacije, so na ministrstvu za digitalno preobrazbo v preteklih mesecih pripravili natečaj Neresnične informacije na spletu.

Njegov namen je spodbujati ozaveščanje učencev osnovnih šol o problematiki neresničnih informacij in družbenih omrežjih ter krepitev zavedanja o varni uporabi spletne komunikacije.
Najboljši trije udeleženci natečaja so bili povabljeni na sprejem k ministrici dr. Emiliji Stojmenovi Duh.
Med njimi je bila Ela Prohart, učenka 8. razreda OŠ Medvode.
V šoli obiskujem predmet multimedija, kjer nas je mentorica Tanja Trček seznanila z natečajem. Nekaj o neresničnih informacijah na spletu smo že pred tem izvedeli tudi pri samem predmetu.
Ela
Večina sošolcev se je odločila za drugačne predstavitve, Ela pa je posnela video, saj rada igra, nastopa in snema.
Za ta hobi jo je navdušil oči, ki ima na YouTubu svoj kuharski kanal. Malo ji je pomagal tudi pri snemanju in montaži videa.
Največ posnetkov, ki so se mi zdeli neverjetni, sem našla na TikToku in YouTubu.
Ela
Veliko jih je bilo preveč zapletenih, da bi jih posnela sama doma. A na koncu je le našla dva, ki ju je lahko preizkusila v domači kuhinji.
Izbor najboljših izdelkov je potekal do 24. aprila. Takrat so bili tisti, ki jih je izbrala komisija, objavljeni na facebookovi strani ministrstva. Na tem družbenem omrežju je nato potekalo še glasovanje z všečki.
Poleg prispevka z OŠ Medvode sta bila med najboljše izbrana prispevka OŠ Tončke Čeč Trbovlje in OŠ Hajdina.