Izteka se še eno neobičajno leto.
Tudi tokrat nas je morala tršica Nina spomniti, da pa vse vendarle ni bilo slabo.
V Časorisu smo tudi v letu 2021 beležili, kar se je dogajalo doma in po svetu.
Pri tem smo poskušali ostajati navihani in razigrani, obenem pa tudi razmišljujoči in vedoželjni. Novice so včasih strašljive in prav tiste, ki so bolj strašljive, se pogosteje znajdejo na prvih straneh časopisov in v televizijskih poročilih. Trudili smo se, da smo jih predstavili na način, ki vam je blizu; tako smo želeli pokazati, da vam zaradi vseh slabih novic ni treba skrbeti. In da se okoli nas dogaja tudi veliko lepega in dobrega.
Poiskali smo face leta, preganjali lažne novice, iskali globalne prijatelje in še naprej pripravljali delavnice za otroke in odrasle.
Še z devetimi evropskimi mediji smo bili izbrani v program GNI Startups Lab, ki ga sofinancira Google News Initiative. Urednico Časorisa dr. Sonjo Merljak Zdovc pa je Creative EU, uradni program Evropske komisije za kulturo in medije, umestil med #WomenInTheSpotlight – ženske v soju žarometov.
Kako uspešni smo bili pri vas, drage bralke in bralci?
Na Facebooku nas spremlja 11.458 bralcev, na portalu YouTube pa 420 naročnikov. Na Twitterju imamo 309, na Instagramu 647 sledilcev.
V letu 2021 je Časoris obiskalo 129.977 bralk in bralcev (v koronskem letu 2020, ko se je mnogim medijem povečala obiskanost, pa celo 163.930). Ogledali ste si 265.674 strani (leta 2020 368.876).
In kaj ste v letu 2021 najraje brali?
Najraje ste spremljali novice, pa tudi objave v kategoriji znanost in zabava. Najbolj bran pa je bil prispevek o seriji Squid Game.
Veseli smo, da nas berete in podpirate. To je za nas največje darilo!
Drobni trenutki sreče pomenijo veliko. In k njim lahko prispevamo vsi – z lepo besedo, s prijaznim dejanjem.
Želimo vam, da bo leto 2022 čim bolj strpno, sočutno in spoštljivo.
Srečno 2022!