Okoli pol petih popoldne je v Šiški odjeknila eksplozija, ki so jo slišali tudi v središču Ljubljane. Gost črn dim se je valil visoko v nebo.
V nekaj minutah so na prizorišče požara prihiteli gasilci.
V barakarskem naselju ob obvoznici so zagorele gume, razgnalo je tudi najmanj eno plinsko jeklenko.
Stanovalci naselja, kjer je prišlo do požara, so stali ob cesti, ki vodi v Stegne, in čakali, da bi izvedeli, kaj bo z njimi. Nihče ni bil poškodovan, a nekateri so ostali brez svojega doma.
Na kraj požara je prišlo veliko gasilskih vozil, saj je bilo gašenje požara zaradi snovi, ki so gorele, zelo zahtevno. Pri tem se je lažje poškodoval gasilec.

Skrbelo je tudi bližnje stanovalce. Otroci – nekateri so bili v času požara že sami doma, njihovi starši pa še v službi – so celo prestrašeno jokali.
Kako jih potolažiti?
Ob taki priložnosti se lahko otroci obrnejo na odraslo osebo, ki ji zaupajo. Tudi če staršev ni doma, so v bližini morda sosedi, ki jim bodo lahko pomagali.
Starši pa lahko pri bližnjih sosedih preverijo, kako velika je nevarnost za otroke. Če se izkaže, da so na varnem, jih lahko poskusijo potolažiti po telefonu.
Ko pridejo iz službe, se pogovorijo, kako ravnati v takem primeru. Če je nevarnost zaradi ognja in dima mimo, se lahko še sprehodijo po okolici in pogledajo, kaj vse so počeli gasilci, policisti in mestni redarji, da bi čim prej poskrbeli za ogenj in dim.
Za razmislek
- Ali poznaš družinski požarni načrt?
- Imate doma protipožarno odejo in gasilski aparat?
- Na koga se lahko obrneš, če potrebuješ pomoč?
Za otroke
Vem, zmorem, znam ravnati, če pride do požara