Še predvčerajšnjim zjutraj bi to bilo retorično vprašanje. Odgovor je bil jasen: nikamor, saj ne smemo zapuščati meja svoje občine.
Vlada je sedaj spremenila odlok in med prazniki bomo lahko obiskali tudi svoje bližnje, ki jih več tednov nismo videli.
Vprašanje je tako od srede zvečer že precej manj retorično. Kam torej za 1. maj?

Tisti, ki ste ga morda doslej preživljali na počitnicah v drugih državah, ste se tem morali odreči. A to ne pomeni, da se je treba odreči tudi praznovanju.
To bo prineslo veliko veselja že zato, ker boš lahko sedaj tudi s člani širšega družinskega kroga.
Če se vsako leto veseliš jutranje budnice z godbo na pihala, jo zdaj poišči na radiu Val 202 in prisluhni godbenikom iz vse Slovenije.
1. maj je praznik dela, torej praznik, ki poziva delavce po vsem svetu k medsebojni solidarnosti. Praznujemo ga že 130 let.
Zveza svobodnih sindikatov Slovenije, organizacija, ki si prizadeva za pravice delavcev, poziva, da na praznik ali že kakšen dan prej na balkon ali okno kot simbol delavskega boja obesimo nekaj rdečega, pa naj bo to rdeča zastava, rdeča majica ali doma izdelan rdeč nagelj.
Pripravili so tudi letak, kaj sploh je 1. maj. Otrokom v nižjih razredih osnovne šole v njem pojasnjujejo, kaj praznujemo, tistim v višjih ali že v srednji šoli pa so zastavili tudi miselne uganke, denimo, kako se sklanja beseda nagelj.
In kaj tebi pomeni 1. maj?
Slovarček
Retorično je vprašanje, na katero se ne pričakuje odgovora.
Za razmislek
- Kaj želiš početi sedaj, ko lahko zapustiš občino?
- Ali veš, kako se je treba varovati pred okužbo?
- Kateri prvomajski obred ti je najbolj všeč?