Za nekatere od vas so se že začele zimske počitnice, za druge se bodo prihodnji teden.
Ta teden bo tako na pouk pozabilo nekaj več kot 108 tisoč učencev.
Počitnice so čas, ko si lahko vsaj malce oddahneš od šolskih obveznosti.
Med njimi lahko počneš veliko stvari. Nekateri se odpravijo smučat, spet drugi v toplice, tretji pa ostanejo doma.
V Ljubljani so za otroke pripravili pester počitniški program.
Življenje na vasi pa je precej drugačno kot v mestu. Zanimalo nas je, kako otroci počitnice preživljajo tam.
»Veliko časa preživim s svojimi prijateljicami in prijatelji. Vsak dan peljemo našega kužka na sprehod,« pripoveduje Petra.
»Tudi jaz peljem svojega kužka na sprehod, pogosto v gozd, kjer lahko opazujem različne gozdne živali. Prav tako med počitnicami rada jaham,« pravi Špela.
Čas med počitnicami najraje preživljam s starši, saj vsak dan hodimo v gozd. Poleg tega zelo rada spoznavam nova drevesa in različne rastline, ki rastejo tam.
Jerca
Zimske počitnice so prav tako priložnost, da se ukvarjamo z dejavnostmi, ki nam jih omogoča zima.
Podnebne spremembe povzročajo, da je vsako zimo manj snega. Vendar nas ta ponekod še vedno razveseli.
»Obožujem sneg! Najbolje bi bilo, če bi padal kar celo leto. Največkrat se s svojimi prijateljicami in prijatelji sankam ter izdelujem snežake in igluje,« razkriva Jerca.
Zelo rada imam naravo, najrajši pa takrat, ko jo pobeli sneg. Ponavadi se sankam ali smučam. Če bi živela v mestu, bi mi bilo težko brez snega.
Špela
»Ko zapade sneg, s prijateljicami delamo igluje in se kepamo na travniku,« dodaja Petra.
Za razmislek
- Kaj lahko še počnemo na vasi?
- Katera je tvoja najljubša prostočasna zimska dejavnost?
- Ali veš, zakaj nimate vsi otroci hkrati zimskih počitnic?