Vsakemu izmed nas se je kdaj porajalo kakšno vprašanje o spolnosti, ljubezni ali puberteti.
Kako deluje naše telo? Ali je tudi pri drugih tako?
Ta vprašanja je pogosto nerodno zastavljati. Zdaj si lahko pri tem pomagamo z aplikacijo To sem jaz!, ki predstavlja nekatera področja spolne vzgoje.

Popestrijo jo zabavne ilustracije, animacije in zvočni posnetki.
Pri spolni vzgoji v šoli gre večinoma le za biološke vidike spolnosti – kakšne so razlike med spoloma, kaj se zgodi ob oploditvi. Nam je pomembno pokazati, da je povezana tudi s čustvi, spoštovanjem, dojemanjem in sprejemanjem samega sebe.
Maja Cimerman, projekt To sem jaz!
Aplikacija je namenjena otrokom treh starostnih skupin: 4-6, 7-9 in 10-12 let.
V vsaki skupini so obravnavana vprašanja, ki so otrokom v tistih letih najbolj zanimiva.

Ko bo na voljo končna oblika aplikacije, bodo lahko otroci med 4. in 9. letom besedila poslušali tudi v zvočni obliki in z manjšimi animiranimi elementi.
Delamo tako s strokovnjakinjami s področja spolne vzgoje kot tudi z učitelji, ki so nam pomagali izbrati posebej pogosta otroška vprašanja, za katera smo pripravili odgovore.
Maja Cimerman
»Čeprav lahko odgovore na vprašanja najdemo tudi v knjigah ali na spletu, smo se odločili za aplikacijo, ker takšnih vsebin v tej obliki še ni bilo na voljo,« dodaja sogovornica.

Avtorji aplikacije se zavedajo tudi, da se pristop k spolni vzgoji med družinami razlikuje. Staršem so omogočili, da aplikacijo vnaprej pregledajo in otrokom odklenejo tista poglavja, ki se jim zdijo primerna.
Aplikacijo so pripravili v okviru evropskega projekta, zato je brezplačna in brez oglasov.
Za razmislek
- Se ti zdi takšna aplikacija pomembna?
- Jo nameravaš preizkusiti?
- Zakaj se je pomembno pogovarjati o spolnosti in čustvih?
Za starše in učitelje
Kako govoriti o zdravem odnosu do spolnosti
