Dečki med promocijskim tekom. Foto: Sonja Merljak/Časoris

Hočem teči!

Facebooktwittergoogle_plus

»Hočem teči,« so vzklikali fantje na startu promocijskega teka v soboto popoldne.

Aleksander Juvan. Foto: Osebni arhiv

Aleksander Juvan.

In teči so hoteli tudi vsi, ki so se udeležili 22. Ljubljanskega maratona.

Ljubljanske ulice so v soboto in nedeljo preplavili tekači. Organizatorji so povedali, da se je ta konec tedna v tekaških supergah na ulice podalo več kot 28 tisoč tekačev.

Najmlajši so tekli že v soboto dopoldne.

Sledili so učenci prvih in drugih razredov osnovnih šol, nato pa še tisti iz tretjih, četrtih in petih razredov. Starejši so tekmovali že za prave medalje.

V nedeljo so se na start najprej postavili tekači na deset kilometrov, ob 10.30 pa še tisti, ki so izbrali najbolj zahtevni progi – na 21 in 42 kilometrov.

Tine Zabukovec. Foto: Sonja Merljak/Časoris

Tine Zabukovec.

In kako so se imeli mladi tekači?

Aleksander Juvan, četrtošolec z OŠ Hinka Smrekarja v Ljubljani: »Težko je bilo, ker si moral imeti veliko moči in biti dobro pripravljen. Proga je bila dolga, najbolj naporno je bilo na koncu, kjer si moral šprintat, da si bil čim boljši.«

Tine Zabukovec, petošolec z OŠ heroja Janeza Hribarja, Stari trg pri Ložu: »Na štartu so me porinili, da sem padel, a sem bil kljub temu prvi v skupini dečkov od 3. do 5. razreda. Bilo je malo težko, ker je bila proga dolga, malo pa tudi ne, ker ni bilo konkurence.«

Zara Zorko. Foto: Sonja Merljak/Časoris

Zara Zorko.

Zara Zorko, 5. razred, OŠ Hinka Smrekarja: »Fajn je bilo teči, bolje kot lani in predlani, zdi se mi, da sem se še bolj potrudila.«

Žiga in Srečko. Foto: Sonja Merljak/Časoris

Žiga in Srečko.

Žiga Elsner in Srečko Lupše, šestošolca iz OŠ Šmartno pri Litiji: »Najbolj nama je bilo všeč, da sva tekla skupaj in pri tem uživala.«

Gaja Kučej, 6. razred, OŠ Vrhovci: »Tečem s sedmimi razredi, zato še nisem štartala. Najprej bom tekla počasi, potem pa vedno hitreje.«

Gaja Kučej. Foto: Sonja Merljak/Časoris